Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

12 luty

MALI OLIMPIJCZYCY TRENUJĄ POD OKIEM 2-LIGOWCA

MALI OLIMPIJCZYCY TRENUJĄ POD OKIEM 2-LIGOWCA

Najmłodsza grupa naszych wychowanków trenuje pod okiem zawodnika pierwszego zespołu Elblążan - Michała Ressela. Jak wyglądają treningi i jak wyglądały przygotowania do występu w kolejnym Skrzat Cup 2019 zapytaliśmy popularnego "Rossiego".

"Dzieci z rocznika 2013 Olimpii Elbląg, w zeszłą sobotę brały udział w turnieju Skrzat Cup. Stworzyliśmy 2 drużyny, dzięki czemu zagrało w nim łącznie 19 dzieci. W tygodniu odbyliśmy dwa treningi na hali, na których nacisk kładliśmy na prowadzenie piłki. Na treningu na macie standardowo dzieci rozwijały koordynację ruchową, równowagę i wykonywały ćwiczenia ogólnorozwojowe. Tydzień przebiegł według określonego planu. Pracowaliśmy m.in. nad prowadzeniem i kontrolą piłki oraz uderzeniem piłki stojącej. Dzieci z ochotą brały udział w zajęciach. Nie odnotowaliśmy urazów ani chorób." - mówi Michał Ressel, który razem z Natalią Ostrowską prowadzi ten rocznik w ramach naszej akademii.

"Udział w obu turniejach Skrzat Cup 2019, jakie były organizowane w Elblągu, należy uznać za udany. Z biegiem czasu można zauważyć wśród dzieci większe pojęcie gry, celowość swoich zagrań i lepszą kontrolę piłki."